اخبار | نشر نی 
اخبار
نخستین نشست رونمایی و معرفی کتاب نشر نی در ساعت 17:30 روز دوشنبه 19 آذرماه در سالن اجتماعات دفتر نشر نی برگزار شد. این نشست که به بررسی کتاب «زمان و حکایت» نوشتۀ پل ریکور اختصاص داشت، با حضور مهشید نونهالی (مترجم کتاب) و آقایان بابک احمدی و محمدرضا قربانی به‌عنوان سخنران و جمعی از علاقه‏مندان به مباحث فلسفی و ادبی تشکیل شد.
جلسه رونمایی و معرفی کتاب الزامات سیاست در عصر ملت‌‌ـ‌دولت در دفتر حزب اتحاد ملت ایران اسلامی با حضور احمد زیدآبادی و به همراه امضای دو کتاب «الزامات سیاست در عصر ملت‌ـ‌دولت» و «بهار زندگی در زمستان تهران» برگزار شد. زید آبادی کتاب حاضر را همان طور که در مقدمه کتاب هم آمده قسمتی از پژوهش دراز دامن عنوان کردند که نگارش آن به تفصیل در ۵ جلد میسر است و در صورت فارغ‌شدن از نگارش خاطرات به آن خواهد پرداخت. به گفته او این چکیده در واقع طرحی را مطرح کند که بسته‌شدن نطفه آن از تجربه‌‌ای که سر مزار خیام و عطار در نیشابور داشته نشئت گرفته است.
کارگاه ویرایش محتوایی متون تألیفی مدرس: مجید ملکان زمان: روزهای دوشنبه و چهارشنبه (ساعت ۴ الی ۷ بعدازظهر) شروع کارگاه: ۴ تیر ماه مدت: پنج هفته   نحوه‌ی انتخاب شرکت‌کنندگان: امتحان ورودی (ترجمه، ویرایش، معلومات زبانی و ادبی، معلومات عمومی) و در صورت لزوم مصاحبه مهلت ثبت‌نام: تا ۳۰ خرداد ماه تاریخ امتحان ورودی: ۲ تیر ماه شهریه: ۴۰۰/۰۰۰ تومان  
برگزیدگان سی‌وپنجمین دوره‌ی کتاب سال معرفی شدند.
کتاب «درآمدی بر تحلیل انتقادی گفتمان روایی» نوشته‌ی حسین صافی پیرلوجه در دهمین دوره‌ی جایزه‌ی ادبی جلال به‌عنوان اثر شایسته‌ی تقدیر شناخته شد.  
نشر نی برگزار می‌کند:کارگاه ویرایش محتوایی متون تألیفیمدرس: مجید ملکانمخاطبان: فارغ‌التحصیلانِ دوره‌ی کارشناسی ارشد به بالا که دانش زبان انگلیسی آن‌ها بالای متوسط باشدزمان: روزهای دوشنبه و چهارشنبه (ساعت چهار الی هفت بعدازظهر)شروع کارگاه: ۱۲ تیرماهمدت: پنج هفته
به پاس هفتادسالگی او و خدماتش به دنیای ترجمه و زبان فارسی شنبه ۲۲ آبان ماه ۱۳۹۵ساعت ۱۶ تا ۱۸ خیابان انقلاب اسلامی، بین فلسطین و برادران مظفر جنوبی، پلاک ۱۰۸۰، طبقه‌ی منهای ۲، سالن سرای کتاب ورود برای عموم آزاد است.
گزارش نشست کتاب «هویت ایرانی از دوران باستان تا پایان پهلوی» در سرای اهل قلم خانه‌ی کتاب   نشست کتاب «هویت ایرانی از دوران باستان تا پایان پهلوی» در روز چهارشنبه 27 مرداد باحضور دکتر حمید احمدی استاد علوم سیاسی دانشگاه تهران، دکتر کاوه بیات و دکتر راشد محصل در سرای اهل قلم تهران برگزار شد. در ابتدا دکتر احمدی توضیحاتی در مورد انگیزه‌های نگارش این کتاب و دلایل پرداختن به موضوع هویت ایرانی و همچنین جریان شکل‌گیری تدوین این کتاب ارائه کردند. 
نشست نقد و بررسی کتاب «هویت ایرانی» در سرای اهل قلم با حضور محمدتقی راشد محصل، کاوه بیات، کارلو چرتی و حمید احمدی زمان: چهارشنبه ۲۷ مرداد ۹۵، ساعت ۱۷ تا ۱۹ مکان: خیابان انقلاب، خیابان فلسطین جنوبی، کوچه خواجه نصیر، پلاک ۲، سرای اهل قلم
کتاب‌ها