اخبار | نشر نی 
اخبار
سومین جلسه‌ از سلسله نشست‌های کتاب نشر نی به نقد و بررسی کتاب «موسی و یکتاپرستی» نوشته‌ی زیگموند فروید با ترجمه‌ی صالح نجفی اختصاص داشت. این جلسه روز سه‌شنبه ۲۵ دی‌ماه ساعت ۱۷:۳۰ با حضور مترجم کتاب و جواد گنجی در سالن جلسات نشر نی برگزار شد. فایل صوتی جلسه را می‌توانید از کانال تلگرام نشر نی دانلود کنید.https://t.me/neypub/3321
دومین جلسه‌ از سلسله نشست‌های کتاب نشر نی به نقد و بررسی کتاب «فقه و حکمرانی حزبی» نوشته داود فیرحی اختصاص داشت. این جلسه روز سه‌شنبه ۱۸ دی‌ماه ساعت ۱۷:۳۰ با حضور نویسنده‌ی کتاب و احمد نقیب‌زاده در سالن جلسات نشر نی برگزار شد. 
مراسم نشست پژوهشی مروری بر دیدگاه‌ها و فعالیت‌های آموزشی داریوش طلایی و رونمایی از کتاب «ردیف دوره عالی علی اکبر شهنازی» نوشته داریوش طلایی روز جمعه ۷ دی‌ماه ساعت ۱۷ در فرهنگ‌سرای ارسباران با سخنرانی محمدرضا شرایلی، بابک خضرائی، ساسان فاطمی و داریوش طلایی و همچنین نوازندگی شاگردان دوره آخر داریوش طلایی برگزار شد.  
نخستین نشست رونمایی و معرفی کتاب نشر نی در ساعت 17:30 روز دوشنبه 19 آذرماه در سالن اجتماعات دفتر نشر نی برگزار شد. این نشست که به بررسی کتاب «زمان و حکایت» نوشتۀ پل ریکور اختصاص داشت، با حضور مهشید نونهالی (مترجم کتاب) و آقایان بابک احمدی و محمدرضا قربانی به‌عنوان سخنران و جمعی از علاقه‏مندان به مباحث فلسفی و ادبی تشکیل شد.
جلسه رونمایی و معرفی کتاب الزامات سیاست در عصر ملت‌‌ـ‌دولت در دفتر حزب اتحاد ملت ایران اسلامی با حضور احمد زیدآبادی و به همراه امضای دو کتاب «الزامات سیاست در عصر ملت‌ـ‌دولت» و «بهار زندگی در زمستان تهران» برگزار شد. زید آبادی کتاب حاضر را همان طور که در مقدمه کتاب هم آمده قسمتی از پژوهش دراز دامن عنوان کردند که نگارش آن به تفصیل در ۵ جلد میسر است و در صورت فارغ‌شدن از نگارش خاطرات به آن خواهد پرداخت. به گفته او این چکیده در واقع طرحی را مطرح کند که بسته‌شدن نطفه آن از تجربه‌‌ای که سر مزار خیام و عطار در نیشابور داشته نشئت گرفته است.
کارگاه ویرایش محتوایی متون تألیفی مدرس: مجید ملکان زمان: روزهای دوشنبه و چهارشنبه (ساعت ۴ الی ۷ بعدازظهر) شروع کارگاه: ۴ تیر ماه مدت: پنج هفته   نحوه‌ی انتخاب شرکت‌کنندگان: امتحان ورودی (ترجمه، ویرایش، معلومات زبانی و ادبی، معلومات عمومی) و در صورت لزوم مصاحبه مهلت ثبت‌نام: تا ۳۰ خرداد ماه تاریخ امتحان ورودی: ۲ تیر ماه شهریه: ۴۰۰/۰۰۰ تومان  
برگزیدگان سی‌وپنجمین دوره‌ی کتاب سال معرفی شدند.
کتاب «درآمدی بر تحلیل انتقادی گفتمان روایی» نوشته‌ی حسین صافی پیرلوجه در دهمین دوره‌ی جایزه‌ی ادبی جلال به‌عنوان اثر شایسته‌ی تقدیر شناخته شد.  
نشر نی برگزار می‌کند:کارگاه ویرایش محتوایی متون تألیفیمدرس: مجید ملکانمخاطبان: فارغ‌التحصیلانِ دوره‌ی کارشناسی ارشد به بالا که دانش زبان انگلیسی آن‌ها بالای متوسط باشدزمان: روزهای دوشنبه و چهارشنبه (ساعت چهار الی هفت بعدازظهر)شروع کارگاه: ۱۲ تیرماهمدت: پنج هفته
کتاب‌ها